Nasrallah'ın açıklamalarının ardından AB'den, Kıbrıs Cumhuriyeti'ne destek

Avrupa Birliği (AB), Hizbullah lideri Hassan Nasrallah'ın kışkırtıcı açıklamalarının ardından Kıbrıs Cumhuriyeti'ne güçlü desteğini ifade etti.

Avrupa Komisyonu Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Sözcüsü Peter Stano, Kıbrıs'a ya da başka bir Avrupa Birliği üyesi ülkeye yönelik herhangi bir tehdidin Avrupa Birliği'nin kendisine yönelik bir tehdit olduğunu söyledi.

Stano açıklamasında, "Bu çerçevede Brüksel, Kıbrıs Cumhuriyeti'ni ve Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis'in Hizbullah'ın tehditlerine ilişkin yaptığı açıklamayı tamamen desteklemektedir" dedi.

"Dayanışma göstermeye ve Kıbrıs'ın yanında durmaya devam edeceğiz" diyen Avrupa Komisyonu Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Sözcüsü, İsrail ve Lübnan arasındaki gerilimin azaltılması gerektiğini vurgulayarak, bu doğrultuda Avrupa Birliği'nin hem Lübnan hükümeti hem de bölgedeki diğer ortaklarıyla sürekli temas halinde olduğunu kaydetti.

"Temaslarımızın tek amacı gerilimin daha da tırmanmasını önlemektir, zira böyle bir gelişmeden kimsenin kazanacağı bir şey yok" diyen Stano ayrıca, mevcut durumun önümüzdeki Pazartesi günü yapılacak olağan Dışişleri Konseyi toplantısında ele alınacağını belirtti.

Son Güncelleme: 21 Haziran 2024 - 12:06

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.