Cumhurbaşkanı Hristodoulidis iş dünyası ile diyalog başlattı

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen toplantı vesilesiyle iş dünyası ile bir diyalog başlattı.

3 saat süren toplantıya; Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası, Kıbrıs İşverenler ve Sanayiciler Federasyonu, Bankalar Birliği ve Cumhurbaşkanlığı Etkin İş Ortamı Konseyi temsilcileri ile 7 bakan ve dört müsteşar katıldı.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, kendisinin ve Bakanlar Kurulu üyelerinin ekonomide ve ülkede arzu edilen sonuçlara iş dünyasının işbirliği olmadan ulaşılamayacağının bilincinde olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, hükümet her değiştiğinde Kıbrıs ekonomisine ilişkin vizyonun değişmemesi gerektiğini, zira bunun ciddiyetsizliğin bir işareti olduğunu da sözlerine ekledi.

Toplantı sırasında, iş dünyasının karşı karşıya olduğu zorluklar gündeme getirildi ve bu zorlukların aşılmasına yönelik tedbir ve reform önerileri tartışıldı. Gündeme getirilen konular arasında; insan kaynakları, enerji maliyetleri, vergi dönüşümü ve dışa dönüklüğün güçlendirilmesi yer aldı.

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2024 - 14:12

Son Haberler

13 Temmuz
Biden, Hamas ve İsrail temsilcilerinin Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşması konusunda anlaştıklarını duyurdu.
08:01
Amerika Başkanı Joe Biden, Amerikalı seçmenlere iyi olduğuna dair güvence verdi.
07:59
12 Temmuz
Kadın Futbol Milli Takımı, ilk galibiyet için sahaya çıkıyor
17:14
Yerapetritis: Atina, Holgin'in çabalarını destekliyor
17:10
Hükümet ile DİSİ arasındaki çekişme devam ediyor
17:09
28 yaşındaki bir erkek şahıs daha cinayetten tutuklandı
17:08
Deprem Limasol'da hafif hissedildi
17:06
Ulaştırma Bakanlığı, trafik ihlallerinde azalma olduğunu duyurdu
17:05
Ayia Napa Belediye Başkanı suçlamaları reddetti
17:01
Mitsotakis-Guterres görüşmesinin ana başlığında Kıbrıs meselesi var
16:27
basın özetleri 12.07.24
13:05
Baf, İsveç'ten "ağır yaralı" dönüyor
11:13
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.