Yunanistan Hükümet Sözcüsü: Kıbrıs sorununun çözümü en önemli ulusal öncelik

Yunanistan Başbakanlık Müsteşarı ve Hükümet Sözcüsü Pavlos Marinakis, Yunanistan için Kıbrıs sorununun çözümünün en önemli ulusal öncelik olduğunu ve Kıbrıs Cumhuriyeti ile koordinasyon içinde, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları çerçevesinde adil, yaşayabilir, işlevsel ve karşılıklı olarak kabul edilebilir bir çözüm bulunmasını sağlayacak koşulları yaratmak için sistematik bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen gazetecilik ödülleri töreninde konuşan Marinakis, sahada bir oldubitti yaratmaya yönelik herhangi bir girişimin kabul edilmeyeceğini ve iki devletli bir senaryodan söz edilemeyeceğini vurguladı.

Marinakis açıklamasında ayrıca, "Atina ve Lefkoşa, utanç duvarının nihayet yıkılması ve Lefkoşa'nın Avrupa'nın son bölünmüş başkenti olmaktan çıkması için tüm uluslararası forumlarda el ele verecekler" dedi.

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2024 - 15:28

Son Haberler

13 Temmuz
Biden, Hamas ve İsrail temsilcilerinin Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşması konusunda anlaştıklarını duyurdu.
08:01
Amerika Başkanı Joe Biden, Amerikalı seçmenlere iyi olduğuna dair güvence verdi.
07:59
12 Temmuz
Kadın Futbol Milli Takımı, ilk galibiyet için sahaya çıkıyor
17:14
Yerapetritis: Atina, Holgin'in çabalarını destekliyor
17:10
Hükümet ile DİSİ arasındaki çekişme devam ediyor
17:09
28 yaşındaki bir erkek şahıs daha cinayetten tutuklandı
17:08
Deprem Limasol'da hafif hissedildi
17:06
Ulaştırma Bakanlığı, trafik ihlallerinde azalma olduğunu duyurdu
17:05
Ayia Napa Belediye Başkanı suçlamaları reddetti
17:01
Mitsotakis-Guterres görüşmesinin ana başlığında Kıbrıs meselesi var
16:27
basın özetleri 12.07.24
13:05
Baf, İsveç'ten "ağır yaralı" dönüyor
11:13
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.