Dendias: Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde sayfa değişikliği için Ankara'nın cesur bir tutuma ihtiyacı var.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde gerçek bir sayfa değişikliği için Ankara'nın cesur bir tutuma ihtiyacı olduğunu açıkladı. Dendias, Kathimerini ton Athinon gazetesine verdiği röportajda, muhtemelen Türkiye'nin Avrupa perspektifinin yeniden canlandırılmasıyla birlikte ve aynı zamanda Kıbrıs sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlamasıyla birlikte, Ankara’nın Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Deniz Hukuku’nun hükümlerini kabul etmesi gerektiğine değindi. Nikos Dendias, Türkiye'nin Kıbrıs sorunuyla ilgili son yıllarda olumsuz bir tutum içinde hareketsiz kaldığını ifade etti. Yunanistan Savunma Bakanı, geçmişte yaşanan gerilimler olmadan, şu anda var olan sakinliğin yadsınamaz derecede olumlu olduğunu ancak diğer yandan Türkiye'nin revizyonist görüşlerini sunmaya devam ettiğinin de doğru olduğunu belirtti. Dendias, son olarak Yunanistan'ın silahlanma programlarına ve deniz, hava ve karadan 3 silah grubuna kapsamlı bir şekilde değinerek, Yunanistan'ın stratejisinin, Yunanistan'ı kademeli olarak diğer ülkelerin silahlarının tüketicisi olmaktan ileri teknoloji savunma sistemleri üreticisine dönüştürmekten oluştuğunu belirtti. Dendias ayrıca Avrupa savunmasına dahil olmanın önemini vurguladı ve özellikle tek bir Avrupa hava savunma kubbesi önerisine değindi ancak bu gerçekleşene kadar Yunan kubbesi ile devam edeceğini sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 23 Haziran 2024 - 16:50

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.