Cumhurbaşkanı Hristodoulidis: ABD ile anlaşmanın çoklu ve çok düzeyli faydaları var

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis, Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos'un ABD ziyareti sırasında Kıbrıs Cumhuriyeti ile ABD arasında Stratejik Diyalog kurulmasına ilişkin varılan anlaşmadan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, söz konusu anlaşmanın Kıbrıs Cumhuriyeti ile ABD arasındaki stratejik ilişkiyi önemli bir noktada önemli ölçüde geliştiren ve güçlendiren bir anlaşma olduğunu söyledi.

Hristodoulidis ayrıca; siyasi, ekonomik ve sosyal bağların güçlendirilmesinin yanı sıra, çoklu ve çok düzeyli faydalar getirmesinin beklendiğini ifade etti. Lefkoşa ve Washington arasında enerji, araştırma, teknoloji ve güvenlik gibi Kıbrıs Cumhuriyeti için hayati önem taşıyan alanlarda işbirliğini geliştirecek.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis ayrıca, Kıbrıs'ta yatırım ve ABD ile ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için de önemli beklentiler olduğunu belirtti. Bu faktörlerin Kıbrıs Cumhuriyeti'ni güçlendirme ve silahlandırma çabalarında çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, Lefkoşa'nın, Kıbrıs vatandaşlarının vize almalarına gerek kalmadan ABD'ye seyahat etmelerine olanak tanıyacak vize muafiyeti programına dâhil edilmesi amacıyla ABD makamlarıyla yoğun bir şekilde çalıştığını da söyledi.

Son Güncelleme: 18 Haziran 2024 - 16:10

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.