Avrupa'nın en üst düzey görevlerini kimin devralacağı konusunda anlaşma yok

Avrupa'nın en üst düzey görevlerini üstlenecek kişiler konusunda anlaşma sağlanamadı. Avrupa Birliği liderlerinin gece yarısından kısa bir süre sonra Brüksel'de bir araya geldiği akşam yemeğinden de bir sonuç çıkmadı.

Tartışmalar, 27 ve 28 Haziran'da yapılacak Avrupa Konseyi'nde devam edecek. Polonya Başbakanı Donald Tusk ile birlikte Avrupa merkez sağının iki müzakerecisi rolünü oynayacak olan Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis'in Avrupa'nın en üst düzey görevlerine ilişkin tartışmalardaki rolü giderek önem kazanıyor.

İki lider dün gece erken saatlerde Sosyalistler ve Demokratların İlerici İttifakı müzakerecileri olan Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile bir araya geldi. Şok edici bir olasılık olmazsa, Avrupa Komisyonu başkanlığı için Ursula von der Leyen önerilecek.

Charles Michel'in Avrupa Konseyi'ndeki pozisyonu için Portekizli Antonio Costa'nın ismi tartışılırken, Avrupa Parlamentosu Başkanlığı için Roberta Metsola'nın yeniden seçilmesi gündemde.

Son Güncelleme: 18 Haziran 2024 - 16:11

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.