Kombos ve Blinken arasında önemli toplantı

Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos'un ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile bugün Washington'da yapacağı görüşme büyük önem taşıyor.

Son yıllarda Kıbrıs ve ABD arasındaki ilişkilerde yaşanan "bahar" ve Doğu Akdeniz bölgesindeki ortak çıkarlar, iki ülke arasındaki stratejik işbirliğinin daha da geliştirilmesi için gerekli koşulları yaratti. Kombos, Blinken ile bir görüşme ayarlanmasını olumlu bir gelişme olarak nitelendirdi ve bunun somut sonuçlar doğuracağına dair iyimserliğini ifade etti.

Kombos, Lefkoşa ve Washington arasındaki iyi iklimin Kıbrıs Cumhuriyeti'nin son zamanlarda küresel ilgi alanlarına giren konulardaki genel tutumundan kaynaklandığının da altını çizdi.

Görüşmede, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs Şahsi Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar’ın çabaları ve Amalthea girişimi başta olmak üzere Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerin ele alınması ve iki tarafın eylemlerini daha fazla koordine etmesi bekleniyor.

Görüşmede ayrıca, enerji konularının yanı sıra Kıbrıs vatandaşları için ABD vizesi konusunun da gündeme gelebileceği aktarıldı. Kombos, Washington'da bulunduğu süre zarfında Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Jon Finer ile de bir görüşme gerçekleştirecek.

Son Güncelleme: 17 Haziran 2024 - 12:09

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.