Hartsiotis: Havadan söndürme araçlarının devreye girmesiyle, öğlene kadar yangın kontrol altına alınabilir.

Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Marios Hartsiotis, dün gece geç saatlerde yaptığı açıklamada, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan söndürme araçlarının devreye girmesiyle, öğlene kadar yangının kontrol altına alınacağı yönündeki iyimserliğini dile getirdi. Savunma, Tarım ve Ulaştırma Bakanlarıyla birlikte bulunduğu Farmakas'taki Koordinasyon Merkezi'nde konuşan Marios Hartsiotis, yangında bazı tatil evlerinin yandığını, herhangi bir yaralanmaya yol açmadığını ve bazı durumlarda ise bazı kişilerin evlerini terk etmek zorunda kaldığını söyledi. Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı, yangının Mahera Ormanı'nın tehdit ettiğini ve 50 itfaiye aracının ve İtfaiye, Orman Dairesi çalışanları ve gönüllülerden oluşan 250 kişilik ekibin gece boyunca yangın söndürme çalışmalarına katıldığını sözlerine ekledi. Yangın Mahera Ormanına girmeden hemen önce durduruldu. Bölgede bu sabah saat 11'e kadar süreceği tahmin edilen rüzgarsız havanın, söndürme çalışmalarına katkı sağlaması bekleniyor. Hartsiotis'ten, yangının Elektrik Kurumu'na ait trafolardan çıktığı yönündeki bilgiler hakkında sorulan soruya yanıt vererek, bu senaryonun duyulduğunu ancak yangının söndürülmesinden sonra nedenlerinin araştırılmasının yapılacağını söyledi.

Son Güncelleme: 16 Haziran 2024 - 08:20

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.