Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Baf kazasında çıkan yangından etkilenen köyleri ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Baf kazasında çıkan yangından etkilenen köylere gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı açıklamada ‘Önceliğimiz, insan yaşamının korunmasıdır’ dedi. Yarına kadar hasar tespitinin tamamlanacağını, böylece Çarşamba günü toplanacak olan Bakanlar Kurulu'nda tazminatların ödenmesi yönünde karar alınabileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı’na İçişleri Bakanı, Tarım Bakanı, Adalet Bakanı ve Hükümet Temsilcisi eşlik etti. Hulu, Polemi, Ayos Dimitrianos ve Psathi köylerinin muhtarları ve sakinleriyle bir araya gelen Hristodulidis, "Haziran ayındayız, bu ilk yangın değil" dedi ve bu tür olayların tekrarlanmaması için hepimizin elinden gelen her şeyi yapması gerektiğini sözlerine ekledi. Bölge sakinleriyle yaşadıkları felaket sonrasında ortaya çıkan sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüştü. Nikos Hristodulidis gazetecilere yaptığı açıklamada, yangınlarla mücadele için devletin yetkili birimlerinin müdahalesi konusunda köy muhtarlarından duyduklarından memnun olduğunu dile getirdi. Devletin ortaya çıkan ihtiyaçlara ivedilikle cevap vermesi gerektiğini vurguladı ve bu nedenle ilgili kurumlara yarın hasar kayıtlarının tamamlanması için Polemi ve Hulu'ya gitmeleri yönünde talimat verdi.

Son Güncelleme: 15 Haziran 2024 - 15:53

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.