Bu sabah özgür Kıbrıs'ın tüm kiliselerinde Paskalya Ayini düzenlendi ve Hıristiyanlar her yerde Diriliş mesajı gönderdi.

Bu sabah özgür Kıbrıs'ın tüm kiliselerinde Paskalya Ayini düzenlendi ve Hıristiyanlar her yerde Diriliş mesajı gönderdi. Ortodoksların Paskalya bayramı, bu yıl Ukrayna'da, Filistin'de ve dünyanın diğer ülkelerin düşmanlıkların devam ettiği bir dönemde, ölüme karşı kazanılan zafer ve yeryüzündeki barışla ilgili mesajlar veriyor.

Kıbrıs Başpiskoposu Yeorgios, yayınladığı Paskalya mesajında, bu yıl Türk işgalinin 50’inci yıldönümünün,işgalin devam eden acılarının ve Milli Konuya olan beklentilerin bu yıl Diriliş sevincine gölge düşürdüğünün altını çizdi. Ancak Diriliş mesajının herkesin savaşma azmini güçlendirdiğini belirtti. Bölgedeki çatışmaların ve işgalci gücün "değişen" taleplerinin ortasında, Kıbrıs sorununda diyaloğun yeniden başlatılması için Türkiye’nin yeni şartlarını kabul etmenin hata olacağına dikkat çekti. Başpiskopos, Türkiye'nin diyalog değil, kabul edilemez pozisyonlarını dayatma arayışında olduğunu kaydetti.

Son Güncelleme: 05 Mayıs 2024 - 14:11

Son Haberler

25 Haziran
Türkiye Dışişleri Bakanı: Kıbrıs ve Yunan adalarının Gazze'ye yönelik operasyonlarda kullanılan bir üs haline geldi
15:50
Yunanistan: Ulusal çıkarlarını nasıl güvence altına alacağı konusunda öneri kabul etmiyor.
15:40
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.