Cumhurbaşkanı Hristodoulidis bugün Krakow'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis, Polonya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında bugün Varşova'dan Krakow'a geçecek.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, Krakow'da Jagiellonian Üniversitesini ziyaret edecek ve burada öğrencilere hitap ettikten sonra bir çalışma yemeğine katılacak. Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis, dün Polonya Cumhurbaşkanı Andrei Duda ile bir araya gelmişti.

Görüşme sırasında iki ülke arasındaki mükemmel ilişkilerin daha da güçlendirilmesi yönündeki karşılıklı irade dile getirilerek, turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi perspektifine özel atıfta bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, Polonya'nın Kıbrıs'a gelen turistler açısından üçüncü ülke olduğunu ve Polonyalı turist sayısını yılda yarım milyona çıkarmanın uygulanabilir bir hedef olduğunu söyledi ve Polonyalı mevkidaşına Varşova'nın Kıbrıs sorunundaki tutumu için de teşekkür etti.

Polonya Cumhurbaşkanı Duda ise, Polonya'nın Kıbrıs sorununa ilişkin tutumunun yıllardır değişmediğini ve ülkesinin Avrupa ailesine ait olacak birleşik bir Kıbrıs istediğini vurguladı.

Son Güncelleme: 24 Mayıs 2024 - 15:34

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.