Cumhurbaşkanı Hristodulidis Polonya'ya iki günlük resmi ziyarette bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Hristodulidis Polonya'ya iki günlük resmi ziyarette bulunuyor. Öğle saat 12’de Cumhurbaşkanı, Polonyalı mevkidaşı Andrzej Duda ile bir araya geldi. Kısa bir toplantının ardından Spor ve Fikri Mülkiyet konularında iki Mutabakat Zaptı imzaladı. İki ülke heyeti arasında kapsamlı görüşmeler devam ederken, Cumhurbaşkanı Hristodulidis ve Andrzej Duda açıklamalarda bulunacak ve gazetecilerin sorularını yanıtlayacak. Gündemde turizm ve ticaret başta olmak üzere ikili ilişkiler, Ukrayna sorunu, göç sorunları, "Amalthea" girişimiyle bağlantılı olarak Gazze'deki gelişmeler ve Kıbrıs sorunu yer alacak. Öğleden sonra Cumhurbaşkanı, Polonya Başbakanı Donald Tusk'ın onuruna vereceği çalışma yemeğine katılacak. Ardından Meclis Başkanı ile toplantı yapılacak ve akşam üzeri Andrzej Duda, Cumhurbaşkanı Hristodulidis ve Kıbrıs heyeti üyeleri için resmi akşam yemeğine ev sahipliği yapacak. Cumhurbaşkanı yarın, ziyaretinin ikinci kısmı için Krakow'a gidecek.

Son Güncelleme: 23 Mayıs 2024 - 15:14

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.