Chevron şirketinin, "Afrodit" sahasıyla ilgili Gelişim ve Üretim Planını’nın iyileştirilmesi yönündeki teklifi reddedildi.

Kıbrıs Haber Ajansı'ndan alınan bilgilere göre, Kıbrıs Hükümeti, Chevron, NewMed Energy ve BG Cyprus ortaklık şirketinin, "Afrodit" sahasıyla ilgili Gelişim ve Üretim Planını’nın iyileştirilmesi yönündeki yeni teklifini reddetti. Ortaklık şirketi dün Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığı güncellemede, proje yöneticisinin 30 Nisan'da Enerji Bakanı'ndan konuyla ilgili bir mektup aldığını belirtti. Mektubun sonuçlarının ve olası eylem planının inceleneceğini kaydetti. Kıbrıs Haber Ajansı’na göre teklif, şartlara bağlı olarak yüzer bir üretim ünitesinin inşa edilmesi temelinde yapıldı ancak hedefe yönelik olmadığı ve zaman çizelgeleri içermediği için yetersiz görüldü. Enerji Bakanı'nın ortaklık şirketinden somut eylemler üzerinde anlaşmaya varmasını ve belirli bir program dahilinde geliştirilmesini taahhüt etmesini istediği de bildirildi. Ortaklık şirketine yanıt vermesi için 6 ay süre verildi.

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2024 - 14:59

Son Haberler

22 Mayıs
Gazze Şeridi'ndeki çatışmalar nedeniyle, geçici iskeleye boşaltılan insani yardımlarda sıkıntı yaşanıyor.
15:07
basın özetleri 22.05.24
15:04
Birleşmiş Milletler: Gazze Şeridi'ndeki sivil halkın durumu, insani yardıma sınırlı erişim nedeniyle son derece kritik
15:04
Avrupa devletlerinin Filistin devletini tanıması ya da tanıma niyetinde olması Tel Aviv'in sert tepkisine neden oldu.
13:34
On binlerce İranlı, Cumhurbaşkanı Reisi ve dışişleri bakanına veda etmek için Tahran'ın merkezinde toplandı.
13:32
Thanasis Nikolau'nun ölü bulunmasıyla ilgili davada atanan suç soruşturmacıları görev tanımlarını teslim aldı.
13:30
21 Mayıs
basın özetleri 21.05.24
14:33
20 Mayıs
Dışişleri Bakanı: Lübnan'a yapılan ortak ziyaret sonuç verdi
15:38
Lübnan: Kıbrıs'a düzensiz göç azaldı
15:36
Enerji Bakanı: Uygulanabilir bir B planı var
15:35
Reisi'nin ölümü dolayısıyla taziyeler yayınlandı
15:33
İran'da Reisi'nin yerine ilk cumhurbaşkanı yardımcısı atandı
15:30
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.