Zelensky: Batı, 2022'de başlayan savaşta hem Rusya'nın yenilgisinden hem de Ukrayna'nın yenilgisinden korkuyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Batı'nın 2022'de başlayan savaşta hem Rusya'nın yenilgisinden hem de ülkesinin yenilgisinden korktuğunu söyledi. Zelensky, Fransız Haber Ajansı ile yaptığı röportajda Rusya için bir zaferin Ukrayna için bir yenilgi anlamına geleceğini ve Ukrayna için kesin bir zaferin ise Rusya için bir yenilgi anlamına geleceğini söyledi ve olayların Batı'nın lehine olmadığını ima etti. Ukrayna Cumhurbaşkanı, şu anda ülkesinin Rus hava kuvvetleriyle başa çıkabilecek hava savunma sistemlerinin yalnızca dörtte birine sahip olduğunu, Ukrayna kuvvetlerinin moralinin ise asker eksikliğinden etkilendiğini kaydetti. Volodymyr Zelensky, Kharkov bölgesindeki saldırıların genel olarak Rus saldırılarının bir aşaması olduğunu ifade etti, ancak Rusya'nın Kiev'i ele geçirmek için kara operasyonu başlatma imkanının olmadığını vurguladı.

Son Güncelleme: 18 Mayıs 2024 - 16:04

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.