Çin'in Kıbrıs Büyükelçisi "Çin Kıbrıs sorununda ilkeli bir duruş sürdürüyor" dedi.

Çin'in Kıbrıs Büyükelçisi Liu Yidao, dün gece Lefkoşa'daki Çin büyükelçiliğinde düzenlenen "Tek Çin, Tek Kıbrıs" konulu konferansta, "Çin, Kıbrıs sorununda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları ve iki bölgeli, iki toplumlu federasyon çerçevesinde kapsamlı bir çözümü destekleyerek, ilkeli bir duruş sürdürüyor" dedi. Çin Büyükelçisi, hem Çin hem de Kıbrıs halklarının bölünmeden dolayı acı çektiğini, yeniden birleşmeyi sabırsızlıkla beklediklerini, Tek Çin ve Tek Kıbrıs ilkelerine kararlılıkla bağlı kaldıklarını ve birbirlerinin başka yerlerdeki temel çıkarlarını ve önemli kaygılarını kararlılıkla desteklediklerini sözlerine ekledi. Çinli diplomat, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin kişisel temsilcisi Maria Angela Holguin'in Kıbrıs sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlatılması yönündeki son temas turunun başarısız olarak görünmesi hakkında yorum yaparak, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması yönündeki inancını ifade etti ve bazen bir hedefe ulaşmak için bir veya ikiden fazla denemeye ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

Son Güncelleme: 18 Mayıs 2024 - 16:15

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.