Kıbrıs'ın inisiyatifiyle bugün göçle ilgili Bakanlar Toplantısı yapılıyor

Kıbrıs Cumhuriyeti'nin girişimiyle bugün Lefkoşa'da İçişleri Bakanı Konstantinos Ioannou başkanlığında “Göç” konulu bir Bakanlar Toplantısı düzenleniyor. Toplantıya; Yunanistan, Çekya, Avusturya, Polonya, Danimarka, İtalya ve Malta’dan bakan ve yetkililer katılacak.

Zirve çalışmaları sırasında katılımcılar göç konusunu, tüm boyutlarıyla ele alacak. Toplantıda özellikle; Avrupa Birliği'ne yönelik göç akımlarının durdurulmasındaki önemli rollerinin bilinciyle, komşu üçüncü ülkelere teknik ve mali destek sağlanması üzerinde durulacak ve Suriye konusunda da bir karar alınacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Avrupa Birliği üyesi 8 ülkesinin temsilcileri, Suriye'deki bölgelerin statüsünün yeniden değerlendirilmesi ve bazılarının "güvenli" olarak tanımlanmasına yönelik Kıbrıs girişimi konusunda görüş alışverişinde bulunacak. Katılımcı ülkeler ayrıca ortak bir açıklama yayınlayacak ve bu açıklama İçişleri Bakanı Ioannou tarafından okunacak.

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2024 - 16:56

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.