Göç konusunda karşılıklı bağlılık 8 üye ülke tarafından yeniden teyit edildi

Lefkoşa'da düzenlenen Bakanlar Toplantısına katılan 8 Avrupa Birliği üyesi devlet, düzensiz göçün yol açtığı güçlüklerle mücadelede ortak çabaları güçlendirme yönündeki karşılıklı kararlılıklarını bir kez daha teyit etti.

Kıbrıs, Avusturya, Çekya, Danimarka, Yunanistan, İtalya, Malta ve Polonya; Göç ve İltica Paktı'nın kısa bir süre önce kabul edilmesinin, soruna ortak bir Avrupa yanıtı verme çabasının başlangıcı olduğu konusunda mutabık kaldı.

Ortak açıklamada; düzensiz göç, insan kaçakçılığı, araçsallaştırma ve Avrupa Birliği’ne yönelik hibrid tehditlere müsamaha gösterilemeyeceği vurgulandı. Göçün dış boyutuyla ilgili olarak gerçekçi eylemlerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulanan ortak açıklamada, Avrupa Birliği'nin 8 üye devleti, Avrupa'ya yönelik daha büyük akın riskini azaltmak amacıyla Lübnan ile mevcut işbirliğinin sürdürülmesi ve genişletilmesi gerektiğine işaret etti.

Suriye'deki gelişmelerle ilgili olarak ise, durumun değerlendirilmeye devam edileceği ve Suriye'den gelen kişilere uluslararası koruma sağlanmasına ilişkin karar alma pratikleri konusunda daha geniş bir tartışmanın yakın gelecekte göz ardı edilemeyeceği vurgulandı.

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2024 - 17:02

Son Haberler

25 Haziran
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.