Holguin ile Cumhurbaşkanı Hristodoulidis görüştü

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs Şahsi Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar, önümüzdeki birkaç gün içinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis ile görüşmesinin ardından konuşan Cuellar, görev süresinin sonuna yaklaştığını ve bu nedenle Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres'e teslim edeceği bir rapor hazırlayacağını ve istişarelerde bulunduktan sonra Kıbrıs'a döneceğini açıkladı.

Amacının Kıbrıs sorunuyla ilgili özlü müzakerelerin yeniden başlatılması hedefine ulaşmak için son dakikaya kadar çabalarını sürdürmek olduğunun altını çizen Cuellar, bunun hem Kıbrıs halkının hem de Birleşmiş Milletler'in ve özellikle de Genel Sekreter'in arzusu olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis ile iyi bir görüşme yaptığını ve almaya başladığı birçok kararı anlattığını kaydeden Cuellar, yapılması gerekenin liderlerin sivil toplumu dinlemesi olduğunu yineledi.

Üçlü bir toplantı olasılığıyla ilgili olaraksa, Birleşmiş Milletler'in bu yönde baskı yapmaya devam ettiğini söyleyen Cuellar, Kıbrıs sorununun çözümüne giden yolu açmanın tek yolunun diyalog olduğunu vurguladı.

Son Güncelleme: 13 Mayıs 2024 - 16:07

Son Haberler

25 Haziran
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Dendias: Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde sayfa değişikliği için Ankara'nın cesur bir tutuma ihtiyacı var.
16:49
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.