Hristodulidis: Nikolau davasının neden ilerlemediğini incelemek için yürütme erki mümkün olan her şeyi yapacak

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, yıllar önce ölü bulunan Ulusal muhafız ordusu askeri Thanasis Nikolau'nun ölümüyle ilgili davanın bunca yıldır neden ilerlemediğini incelemek için yürütme erkinin kendi yetkileri çerçevesinde mümkün olan her şeyi yapacağına dair güvence verdi. Bunca yıldır yapılması gerekenlerin yapılıp yapılmadığının belirlenmesi için Başsavcı ve Başsavcı Yardımcısı ile zaten görüştüğünü belirtti. Ayrıca Thanasis Nikolau'nun annesiyle temas kurduğunu, bir toplantı yaptığını ve birçok telefon görüşmesi yaptığını ve bağımsız bir suç soruşturmacısı atanması olasılığının bulunduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı ayrıca, bazı ayrılıkçı grupların, Lefkoşa’daki eylemleriyle ilgili soruya yanıt vererek, ilk andan itibaren Adalet Bakanı ile temas halinde olduğunu, bu olaylara sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğini, insanların kendilerini güvende hissetmeleri ve yaşamaları gerektiğini vurguladı.

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2024 - 15:27

Son Haberler

25 Haziran
Türkiye Dışişleri Bakanı: Kıbrıs ve Yunan adalarının Gazze'ye yönelik operasyonlarda kullanılan bir üs haline geldi
15:50
Yunanistan: Ulusal çıkarlarını nasıl güvence altına alacağı konusunda öneri kabul etmiyor.
15:40
Trimiklini'deki yangına iki çocuğun patlattığı havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.
14:44
İsrail saldırılarında Hamas lideri İsmail Haniya'nın aile üyelerinden biri ve kız kardeşlerinden biri öldürüldü.
14:31
24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.