Hamas ile Filistin Yönetimi arasında karşılıklı suçlamalar

Hamas ve Filistin Yönetimi karşılıklı suçlamalarda bulunarak Gazze'deki savaşın ortasında uzlaşma şansını ortadan kaldırdı.

Bir Hamas yetkilisi Filistin Yönetimini, İsrail gizli servisi “Shin Bet”’in desteğiyle Gazze'ye karışıklık ve kaos yaratmak üzere bir heyet göndermekle suçlarken, Filistin Yönetimi ise iddiaları reddederek, Filistin halkının çektiği acıları örtbas eden çılgın medya kampanyalarına katılmayacağını vurguladı.

Filistin Yönetimi'ne bağlı El Fetih de, Hamas'ı İsrail'in Gazze'yi yeniden işgal etmesine neden olmakla suçlayarak, 7 Ekim saldırılarının Filistinlileri korkunç bir duruma sürüklediğini vurguladı ve Hamas'ı Gazze ve Filistin’te bölücü rolünü sürdürmek için Netanyahu ile anlaşmaya çalışmakla suçladı.

Savaşın ilk aylarında iki taraf siyasi çatışmalardan kaçınmış olsa da Filistin Yönetimi başkanı Mahmud Abbas'ın yeni bir hükümet kurma kararının iki grup arasındaki sözlü savaşı yeniden alevlendirdiği görüldü.

Son Güncelleme: 03 Nisan 2024 - 15:09

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.