Sayıştay, Başsavcı ve Başsavcı Yardımcısı'na sert eleştirilerde bulundu.

Sayıştaylık, yaptığı açıklamada, Başsavcı Yardımcısı ile yapılan röportajın, Başsavcı ve Yardımcısının uzun süredir özel bir avukat yardımıyla intikam almak için Sayıştay’ın ayağını kaydırmayı planladıkları bilgisini doğruladığını belirtti. Ayrıca Başsavcı Yardımcısı’nın, 40 yıllık dostu olan Başsavcıyı ve eski Cumhurbaşkanı’nı ilgili cezai kovuşturmalardan muaf tutuğu veya kovuşturmaları askıya aldığına dair Sayıştay’ın bir dizi şikayetinin bulunduğunu kaydetti. Sayıştaylık, "Sayıştayın ayağının kaydırılmasıyla tüm şikayetlerin geri çekilmesinin yolunun açılmasının amaçlandığını" vurguladı. Ayrıca Sayıştay’ın, Başsavcı ve Başsavcı Yardımcısından daha düşük bir mevkide olmadığına dikkat çekti ve son sözün bağımsız yargıçlar önünde bir yanıt verecek olan Yüksek Mahkeme'de olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sayıştaylık, Uluslararası Yüksek Denetim Kurumları Teşkilatı'ndan, çalışmalarının engellendiğine ilişkin bir açıklama yapılacağını ve bu duyuruda Başsavcı'nın rolüne de atıfta bulunulacağını duyurdu. Aynı zamanda Avrupa Komisyonu’nun da bilgilendirileceğini belirtti.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2024 - 16:23

Son Haberler

22 Mayıs
Gazze Şeridi'ndeki çatışmalar nedeniyle, geçici iskeleye boşaltılan insani yardımlarda sıkıntı yaşanıyor.
15:07
basın özetleri 22.05.24
15:04
Birleşmiş Milletler: Gazze Şeridi'ndeki sivil halkın durumu, insani yardıma sınırlı erişim nedeniyle son derece kritik
15:04
Avrupa devletlerinin Filistin devletini tanıması ya da tanıma niyetinde olması Tel Aviv'in sert tepkisine neden oldu.
13:34
On binlerce İranlı, Cumhurbaşkanı Reisi ve dışişleri bakanına veda etmek için Tahran'ın merkezinde toplandı.
13:32
Thanasis Nikolau'nun ölü bulunmasıyla ilgili davada atanan suç soruşturmacıları görev tanımlarını teslim aldı.
13:30
21 Mayıs
basın özetleri 21.05.24
14:33
20 Mayıs
Dışişleri Bakanı: Lübnan'a yapılan ortak ziyaret sonuç verdi
15:38
Lübnan: Kıbrıs'a düzensiz göç azaldı
15:36
Enerji Bakanı: Uygulanabilir bir B planı var
15:35
Reisi'nin ölümü dolayısıyla taziyeler yayınlandı
15:33
İran'da Reisi'nin yerine ilk cumhurbaşkanı yardımcısı atandı
15:30
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.