Başsavcı yardımcısı: Yargı Konseyi üyeleri, Sayıştay'ın davranışlarının uygunsuz olup olmadığına karar verecek

Başsavcı yardımcısı Savvas Angelidis, Anayasaya göre ilgili konuda yetkili olan Yargı Konseyi üyelerinin, Sayıştay’ın görevden alınması amacıyla, davranışının diğer makam ve kurumlara karşı uygunsuz olup olmadığına karar vermesi gerektiğini açıkladı. Angelidis, Kathimerini Gazetesi’ne verdiği röportajda, Sayıştay’ın yetkililer ve memurlar tarafından yetkilerinin kötüye kullanıldığına ilişkin raporlarının ve Başsavcı ve Başsavcı Yardımcısı’nın yasadışılıkların örtbas ettiğine ilişkin raporlarının devam ettiğini anayasal krize neden olduğunu, ofislerin ve kurumların itibarını kaybetmesi yönünde ciddi riskler oluşturduğunu belirtti. Angelidis ayrıca Sayıştay’ın diğer makam ve hizmetlerin sorumluluklarına müdahale ettiğinden ve tarafsızlık, kendini sınırlama, öz kontrol ve saygı eksikliğinden söz etti. Bunun sonucunda da devletin düzenli ve verimli işleyişinin olumsuz etkilendiğini kaydetti. Yargı Konseyi'ne başvuru yapılmasına karar verilip verilmediği sorusuna yanıt veren Başsavcı Yardımcısı, herhangi bir noktada görevi kötüye kullanıp kullanmadığının tespit edilmesi için başvuru yapılmasına karar verildiğini söyledi Sayıştay’ın görevden alınması için acele etmenin etik açıdan doğru olmadığını belirtti.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2024 - 16:24

Son Haberler

22 Mayıs
Gazze Şeridi'ndeki çatışmalar nedeniyle, geçici iskeleye boşaltılan insani yardımlarda sıkıntı yaşanıyor.
15:07
basın özetleri 22.05.24
15:04
Birleşmiş Milletler: Gazze Şeridi'ndeki sivil halkın durumu, insani yardıma sınırlı erişim nedeniyle son derece kritik
15:04
Avrupa devletlerinin Filistin devletini tanıması ya da tanıma niyetinde olması Tel Aviv'in sert tepkisine neden oldu.
13:34
On binlerce İranlı, Cumhurbaşkanı Reisi ve dışişleri bakanına veda etmek için Tahran'ın merkezinde toplandı.
13:32
Thanasis Nikolau'nun ölü bulunmasıyla ilgili davada atanan suç soruşturmacıları görev tanımlarını teslim aldı.
13:30
21 Mayıs
basın özetleri 21.05.24
14:33
20 Mayıs
Dışişleri Bakanı: Lübnan'a yapılan ortak ziyaret sonuç verdi
15:38
Lübnan: Kıbrıs'a düzensiz göç azaldı
15:36
Enerji Bakanı: Uygulanabilir bir B planı var
15:35
Reisi'nin ölümü dolayısıyla taziyeler yayınlandı
15:33
İran'da Reisi'nin yerine ilk cumhurbaşkanı yardımcısı atandı
15:30
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.