Geçtiğimiz Pazar gününden bugün sabahın erken saatlerine kadar Kıbrıs'a 470'den fazla düzensiz göçmen geldi.

Dün gece yarısından sonra Kavo Greko körfezinin güneydoğusunda 68 düzensiz göçmeni taşıyan 2 tekne daha görüldü. 25 erkek, 5 kadın ve 13 çocuk olmak üzere 43 kişiyi taşıyan ilk tekne gece yarısından kısa bir süre sonra durduruldu. Sabaha karşı saat 2.30'da 16’sı erkek 1’i kadın ve 8’i çocuk 25 düzensiz göçmeni taşıyan ikinci bir tekne durduruldu. Her iki tekne de güvenli bir şekilde Ayia Napa Marina'ya götürülürken, burada mültecilerin kimlik bilgileri kaydedildi ve ifadeleri alındı. Alınan ifadenin ardından polis, tekneyi kullanan 26 ve 52 yaşlarındaki iki Suriyeliyi tutukladı. İki şahıs, gün içerisinde gözaltı kararı verilmek üzere mahkemeye sevk edilecekler. İki tekne Lübnan açıklarından Kıbrıs’a doğru yola çıktı. Geçtiğimiz Pazar öğleden sonradan itibaren bugün sabahın erken saatlerine kadar Kıbrıs'a 470'den fazla düzensiz göçmen geldi.

Son Güncelleme: 02 Nisan 2024 - 16:05

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.