İsrail: El Aksa Hastanesinde bombalı saldırı

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki El Aksa Hastanesine yönelik yeni bombardımanında 4 Filistinlinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ghebreyesus ayrıca, her 15 hasta için sadece 1 şişe suyun kaldığı Şifa Hastanesi’nde 21 hastanın hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail ordusu daha önce bir sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, uçaklarının "El Aksa Hastanesi’nin avlusundaki Filistin İslami Cihad komuta merkezini ve teröristleri vurduğunu" söyledi.

Kudüs'te on binlerce kişi, Netanyahu hükümetini ve Ortodoks Yahudilerin diğer İsraillilerin aksine zorunlu askerlik hizmetinden muaf tutulmasına karşı gösteri düzenledi. Aralarında 2023'te İsrail'i sarsan kitlesel gösterilere çağrı yapanların da bulunduğu örgütler, İsrail Parlamentosu Knesset'in önünde bir miting düzenleyerek hükümetin değişmesi için seçimler yapılması çağrısında bulundu.

Kudüs'te düzenlediği basın toplantısında soruna bir çözüm bulunacağından emin olduğunu söyleyen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail'in zafere çok yakın olduğunu ve savaşın en yoğun olduğu dönemde seçimlere gidilmesinin ülkeyi aylarca felç edeceğini de sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 01 Nisan 2024 - 09:35

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.