İsrail'in Kıbrıs Büyükelçisi: Gazze deniz ablukası denizden insani koridor kapsamında sadece Kıbrıs için kaldırıldı.

İsrail'in Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçisi Oren Anolik, Gazze'ye yönelik deniz ablukasının tamamen kaldırılmadığını, denizden insani koridor operasyonu kapsamında sadece Kıbrıs için kaldırıldığını belirtti. İsrail büyükelçisi, Jewish News Syndicate'in internet sitesine verdiği röportajda, Gazze'ye nakledilen her şeyin Kıbrıs'ta kontrolden geçtiğinden bahsetti. Ayrıca, Amerikalıların oluşturacağı geçici iskelenin Nisan sonu veya Mayıs ayı başında faaliyete geçmesinin beklendiğini, bunun da kargoların kıyıya taşınmasına teknik çözüm sağlayacağını kaydetti. Anolik İsrail'in karmaşık bir proje olarak tanımladığı bu süreci çok desteklediğini belirterek, İsrail içindeki kuruluşların yanı sıra ülke dışındaki ortaklarının da projeye katılımının gerekli olduğunu ifade etti. İsrail büyükelçisi, Amerika'nın bir liman oluşturma çabası ile Kıbrıs'ın deniz insani koridoru girişimi arasında açık bir bağlantı olduğunu kaydetti.

Son Güncelleme: 28 Mart 2024 - 14:21

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.