Bakanlar Kurulu, vatandaşlara yönelik yeni bir destek paketi kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, ay sonunda akaryakıtta indirimli vergi oranının sona ermesi ve Elektrik Kurumu tarifelerine uygulanan sübvansiyonun Nisan ayı sonunda sona ermesinin ardından vatandaşlara yönelik yeni bir destek paketi kararı aldı. Maliye Bakanı Makis Keravnos, yeni paketin 5 tedbir içerdiğini belirtti. Özellikle, elektrik maaliyetinin kademeli olarak finanse edilmesine yönelik tedbirin iki ay daha uzatılmasına karar verildi. Süt, ekmek, yumurta, bebek maması ve bebek bezleri, sebze ve et gibi temel ihtiyaç ürünlerinde sıfır KDV oranının uygulanmasının da Haziran ayı sonuna kadar uzatılmasına karar verildi. Hükümet ayrıca, motor yakıtlarındaki indirimli vergi oranının yatay olarak kaldırılmasının telafisi olarak hane gelirinin güçlendirileceğini duyurdu. Söz konusu tedbirin, Refah Bakanlığı'ndan yardım alan aileleri ilgilendirdiği belirtildi. Yararlanıcılara Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 3 defaya mahsus olmak üzere 100 euro’luk destek verilecek. Söz konusu tedbirin ise çocuk yardımı alan kişileri ve tek ebeveynli aileleri ilgilendirdiği bildirildi. İkramiye alan kişilere bir defaya mahsus olmak üzere ayda 100 euro mali yardım verilecek, düşük emeklilerin geliri ise ayda 100 euro artırılacak. Maliye Bakanı, toplam tutarı 35,3 milyon euro olan yeni tedbir paketinden 400 bin hanenin ve 100 bin işletmenin yararlanacağını açıkladı.

Son Güncelleme: 28 Mart 2024 - 14:16

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.