NATO, Rus füzelerini düşürmeyi düşünüyor

Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski, NATO’nun Rus füzelerinin ittifak üyesi ülkelerin sınırlarına çok yaklaşmaları halinde vurmayı düşündüğünü söyledi.

Polonya hükümeti Pazar günü yaptığı açıklamada, Rusya'nın gece boyunca Ukrayna'nın batısındaki şehirlere karşı ateşlediği bir Cruise füzesinin yaklaşık 40 saniye boyunca Polonya hava sahasına girdiğini söyledi. Polonya Savunma Bakanlığı tüm hava savunma sistemlerinin aktif hale getirildiğini ve füzenin Polonya topraklarında bir hedefe yöneldiğine dair en ufak bir belirti olması halinde vurulacağını söyledi.

Varşova, Rusya'nın Polonya Büyükelçisinin olayla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığına yapılan resmi protesto çağrısını dikkate almamasını ise kınadı.

Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski'nin konuyu NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştüğünü ve Stoltenberg'in NATO'nun teyakkuzunu büyük ölçüde arttırdığını ve NATO’nun doğu kanadındaki, özellikle de Polonya'daki pozisyonlarını güçlendirdiğini hatırlattığını söyledi.

Son Güncelleme: 27 Mart 2024 - 13:34

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.