Dışişleri Bakanı'nın Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacağı ziyaretinin gündeminde "Amalthia" girişimi yer alacak.

Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos'un Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacağı çalışma ziyaretinin gündeminde "Amalthia" girişimi ve Kıbrıs'tan Gazze Şeridi'ne insani yardım misyonunun yer aldığı Orta Doğu'daki gelişmeler yer alacak. Kombos’un, ülkenin Dışişleri Bakanı ve Uluslararası İşbirliği Müsteşarı ile yapacağı temaslarda, Kıbrıs ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ikili ilişkiler de ele alınacak. Dışişleri Bakanı, daha sonra mevkidaşı Murat Nurtleu'nun davetlisi olarak Pazartesi günü Kazakistan'a bir günlük resmi ziyarette bulunacak. Görüşmede ikili ilişkiler, Kıbrıs sorunundaki gelişmeler ve Avrupa Birliği-Kazakistan ilişkileri ele alınacak ayrıca Ortadoğu ve Ukrayna'daki krizin yanı sıra Orta Asya'daki gelişmeler görüşülecek. Dışişleri Bakanı, Astana’da bulunduğu süre boyunca Kazakistan Cumhurbaşkanı ile de görüşecek.

Son Güncelleme: 23 Mart 2024 - 12:45

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.