Cumhurbaşkanı Hristodoulidis yarın Antonio Guterres ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodulidis, Avrupa Koleji'nde konuşma yapmak üzere Belçika'nın Brugge kentini ziyaret ediyor.

Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis'e göre, Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, Kıbrıs'a adanmış ulusal haftanın bir parçası olarak Avrupa Koleji'nin Kıbrıslı Öğrenciler Topluluğu tarafından kendisine yapılan daveti takiben Avrupa Koleji'ne hitap edecek. Söz konusu ziyaret, Cumhurbaşkanı'nın Kolej'i ilk ziyareti olacak.

Cumhurbaşkanı, 21 Mart Perşembe günü, Avrupa Halk Partisi'nin (EPP) çalışmalarına katılacak ve ardından Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Avrupa Birliği Devlet Başkanları ile ağırlıklı olarak Orta Doğu, Ukrayna'daki durum ve küresel zorlukların ele alınacağı bir öğle yemeğine katılacak.

Zirve'nin ardından düzenlenecek çalışma yemeğinde ise Orta Doğu, Ukrayna, göç, güvenlik, genişleme ve Avrupa Birliği'nin dış ilişkileri konuları ele alınacak. Cumhurbaşkanı, 22 Mart'ta ise, Avrupa Birliği üyesi devletleri, Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn liderleriyle birlikte Avrupa Ekonomik Alanı'nın 30’ncu yıldönümü etkinliğine katılacak ve ardından genişletilmiş Euro Bölgesi Zirvesi gerçekleştirilecek.

Kıbrıs Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Cumhurbaşkanı arasında da Perşembe günü bir görüşme yapılması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Hristodulidis, dün gece Avrupalı liderler ve yetkililerle temaslarda bulunmak üzere Brüksel'e gitti.

Brüksel ve Brugge’de kendisine Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis, Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu Müdürü Victor Papadopoulos ve yetkililerin eşlik edeceği Cumhurbaşkanı, 22 Mart akşamı Kıbrıs'a dönecek.

Son Güncelleme: 20 Mart 2024 - 15:46

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.