500 ton insani yardım yüklü Jennifer adlı ikinci gemi de yola çıkmaya hazır

Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos, gelecek perşembe günü Kıbrıs'ta, Gazze Şeridi'ne giden denizden insani koridorla ilgili, atılacak bir sonraki adımları koordine etmek amacıyla 40’tan fazla devletin katılımıyla bir toplantı düzenleneceğini açıkladı. Kombos, Avrupa Birliği Dışişleri Konseyi oturumuna katılmak için gittiği Brüksel'de yaptığı açıklamada, daha ileri planlamada dikkate alınan ilk kargo sevkiyatı sırasında ortaya çıkan bazı teknik sorunlara da atıfta bulundu. Bugün Hollanda Hükümeti'nin ilgili bir bakanının, yardımların Filistin bölgesine daha hızlı aktarılabilmesi için teknik konularda yardımcı olmak üzere bir grup arkadaşıyla birlikte Kıbrıs'ta olması bekleniyor. Dışişleri bakanı ayrıca "Open Arms"dan sonra Gazze Şeridi'ne daha fazla yardım taşıyan, 500 ton insani yardım yüklü Jennifer adlı ikinci bir geminin de yola çıkmaya hazır olduğunu söyledi. Kombos ayrıca, yardımların boşaltılmasını kolaylaştıracak olan ve Amerika tarafından oluşturulan geçici iskelenin ilk duyurulduğundan daha erken hazır olabileceğini söyledi.

Son Güncelleme: 19 Mart 2024 - 10:12

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.