İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella bugün öğleden sonra Kıbrıs'a 2 günlük resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella bu öğleden sonra Kıbrıs'a 2 günlük resmi bir ziyarette bulunuyor. İtalya Cumhuriyeti tarihinde en uzun süre görev yapan Cumhurbaşkanı olan Sergio Mattarella'ya hükümet sözcüsü ve geniş bir heyet eşlik edecek. Mattarella'nın Kıbrıs ziyareti, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasından bu yana bir İtalyan Cumhurbaşkanının yaptığı ilk ziyaret olması nedeniyle Lefkoşa tarafından çok önemli görülüyor. Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis, Kıbrıs'ın Avrupa Birliği'ne katılımının 20’inci yıldönümü. yasadışı Türk istilasının ve devam eden işgalin 50’inci yılı nedeniyle söz konusu ziyaretin önemli olduğunu açıkladı. İtalya Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı mevkidaşı ile öğleden sonra saat 4’te bir araya gelecek. Mattarella ve Hristodulidis arasında yapılacak toplantının ardından 2 ülke heyeti tarafından genişletilmiş görüşmeler gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Hristodulidis ve Sergio Mattarella saat 5’te açıklamalarda bulunacak. Akşam saatlerinde, Hristodulidis Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda İtalyan meslektaşına ve ona eşlik eden heyete resmi bir akşam yemeği düzenleyecek. Öncesinde Mattarella, Lefkoşa Belediye Binası'nı, sur içini ziyaret edecek ve İtalyan topluluğunun üyeleriyle buluşacak.

Son Güncelleme: 26 Şubat 2024 - 14:24

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.