Hristodulidis: 'Cuellar'ın Türkiye'de Cumhurbaşkanı düzeyinde temaslarda bulunmasını ümit ediyoruz’

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodulidis ‘Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs sorunundaki kişisel temsilcisinin Türkiye'de daha üst düzeyde, hatta Cumhurbaşkanı düzeyinde temaslarda bulunmasının mümkün olacağını ümit ediyoruz’ dedi. Hristodulidis, 100. yıl dönümü dolayısıyla "Akaki Köyü Helenizm Derneğinin" binasında düzenlenen etkinliğin ardından, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kıbrıslı Türk lider Ersin Tatar'ın, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter'in kişisel temsilcisi Holgin Cuellar’ın ilk temas turunda olumlu bir gelişme bulunmadığı yönündeki açıklamaları hakkında yorum yaptı ve Tatar'dan farklı bir şey duymayı beklemediğini çünkü bunca zamandır söylediği şeyin bu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ‘Guterres’in kişisel temsilcisinin ikinci ziyaretini bekliyoruz, ilk toplantı 11 Mart'ta yapılacak. 7 Mart'ta temaslar için Londra'da olacağı bilgisini aldık ve eminim ki Kıbrıs'tan sonra, muhtemelen daha önce de, Türkiye ve Brüksel'e bir ziyaret daha gerçekleştirilecektir’ dedi.

Son Güncelleme: 25 Şubat 2024 - 16:04

Son Haberler

13 Nisan
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis Viyana'ya gidiyor
10:19
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.