Cumhurbaşkanı: Yaptırımların ihlali, ülkenin itibarı ve güvenilirliği ile ilgili konuları müzakereye açık değil.

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, yaptırımların uygulanması, yaptırımların ihlali ve aynı zamanda ülkenin itibarı ve güvenilirliği ile ilgili konularının müzakereye açık olmadığını söyleyerek, Amerika ve İngiltere hükümetlerinin Rusya’ya ve Rus vatandaşlarına yönelik açıkladığı yeni yaptırım paketinde Kıbrıs'tan tüzel kişilerin bulunduğuna atıfta bulundu. Hiç kimsenin ülkenin itibarının üstünde olmadığını belirten Cumhurbaşkanı, aynı zamanda Yaptırım Denetleme Mekanizması meselesinin son aşamada olduğunu ve çok yakında Bakanlar Kurulu’nda konuyla ilgili bilgilendirme yapacağını kaydetti. Önümüzdeki birkaç gün içinde Denetleme Mekanizmasının Kabine onayına sunulacağını da belirtti. Çin’in katılımıyla Lefkoşa'nın terminal konusunda baskı altında olup olmadığı sorusuna yanıt veren cumhurbaşkanı, anlaşılabilir nedenlerden dolayı herhangi bir yorum yapmak istemediğini söyledi ve hükümetin bu konuyla ilgili gelişmeleri beklediğini söylemekle yetindi.

Son Güncelleme: 25 Şubat 2024 - 16:00

Son Haberler

13 Nisan
Türkiye Cumhurbaşkanlığı, Kürecik radar üssünün İran'a karşı kullanıldığı yönündeki haberleri yalanladı.
16:43
Almanya, İsrail ile gerilimin artması ve tutuklanma riski nedeniyle vatandaşlarını İran'ı terk etmeleri için uyardı.
14:09
Dün gece Sahil Polisi, Kavo Greko körfezi açıklarında, içinde 80 yasadışı göçmenin bulunduğu bir tekne tespit etti.
14:07
Cumhurbaşkanı, AB liderlerinin Viyana'da düzenlediği çalışma yemeğinde göç konusunu gündeme getirdi
14:02
Sidney: 2 kişinin bir alışveriş merkezinde sivillere bıçakla saldırması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
13:58
İran'ın İsrail'e saldırma olasılığına ilişkin dünya çapında endişeler devam ediyor.
13:56
Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs vatandaşlarına İsrail, Filistin, Lübnan ve İran için seyahat kurallarına uymaları çağrısı yaptı.
13:50
İsrail'de ordu vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı
13:48
12 Nisan
Haiti'de gıda tükenmesi riski
16:57
Güvenlik Konseyi göç konusunu ele aldı
16:55
BM Güvenlik Konseyi: Filistin'in üyeliği konusunda uzlaşma yok
16:51
basın özetleri 12.04.24
12:55
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.