Steinmeier, Kıbrıs'ı büyük zorlukların yaşandığı bir dönemde ziyaret etti

Kıbrıs'ta bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis ile bir araya geldi. Söz konusu ziyaret, bir Almanya Cumhurbaşkanı'nın Kıbrıs Cumhuriyeti'ne yaptığı ilk resmi ziyaret oldu.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis ile yaptığı özel görüşme sonrası konuşan Steinmeier, Kıbrıs'ı büyük zorlukların yaşandığı bir dönemde ziyaret ettiğini ve daha önce Almanya Dışişleri Bakanı sıfatıyla iki kez Lefkoşa'da bulunduğunu söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı özellikle Gazze'deki savaşa, İsrailli rehinelerin serbest bırakılması ihtiyacına ve Filistinli sivillere insani yardım sağlanması gerekliliğine atıfta bulundu.

Cumhurbaşkanı Nikos Hristodoulidis ise, Kıbrıs ve Almanya arasındaki ikili ilişkilerin mükemmel olduğunu, iki ülkenin Avrupa Birliği'nde birlikte çalıştığını ve birçok önemli bölgesel ve uluslararası konuda aynı pozisyonlara sahip olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Hristodoulidis ayrıca, Almanya Cumhurbaşkanı'nın ziyaretinin ciddi zorluklarla karşı karşıya olan bir bölgede ve zamanda gerçekleştiğini söyleyerek, Kıbrıs'ın Avrupa Birliği'nin bölgeye en yakın üyesi olarak tüm komşu ülkelerle mükemmel ilişkilere sahip bir ülke olduğunu ve istikrar koşulları yaratmak için elinden geleni yaptığını kaydetti.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2024 - 13:52

Son Haberler

15 Haziran
Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Baf kazasında çıkan yangından etkilenen köyleri ziyaret etti.
15:52
Derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's, Kıbrıs'ın uzun vadeli notunu BBB'den BBB+'ya yükseltti.
15:50
Adalet Bakanı: Dünkü kadın cinayetiyle ilgili olarak herhangi bir ihmal kanıtlanırsa sorumlular cezalandırılacak
15:47
Dün sabah işlenen cinayetle ilgili, kurbanın 48 yaşındaki eski eşi hakkında 8 gün gözaltı kararı verdi.
15:43
Orman Bakanlığı: Orman yangınlarının çıkma ve yayılma riski gün boyunca kırmızı alarm seviyesinde kalacak.
12:53
14 Haziran
basın özetleri 14.06.24
12:51
EURO 2024 heyecanı başlıyor!
11:22
İngiltere'de Başbakan Sunak'ın popülaritesi dibe vurdu
11:20
Yunanistan'da sıcak hava dalgası etkili oluyor
11:18
Rusya'nın mülklerinden Ukrayna'ya 50 milyar dolar
11:16
76 yaşındaki İngiliz evinin bahçesinde ölü bulundu
11:14
Kıbrıs bugün yine yanıyor
11:13
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.