Emniyet Müdürü: Taraftar şiddeti olgusuyla mücadele etmek için mümkün olan her şeyi yapacağız

Emniyet Müdürü Stelios Papatheodoru, taraftar şiddeti olgusuyla mücadele etmek için mümkün olan her şeyi yapacağını söyledi. Limasol'da dün yaşanan olaylarla ilgili düzenlediği basın toplantısında konuşan Papatheodoru, polisin elinde bilgi olduğunu ve bu bilgilerden yola çıkarak Limasol'da bir kriz merkezi kurulduğunu ve toplam 400 polis memuruyla bir operasyon planı hazırlandığını belirtti. Emniyet Müdürü, kriz merkezinde kendisinin de bulunduğunu söyledi. Papatheodoru, maç öncesisinde tehditlerle başlayan olayların polis tarafından önlendiğini kaydetti. Girişlerdeki kontrollerin de güçlendirildiğini belirten Emniyet Müdürü, buna rağmen bir trübünde çok sayıda işaret fişeği, meşale ve havai fişek bulunduğunu belirtti. Patlayıcı nesnelerin çoğunun büyük boyutlarda olması nedeniyle bunların ana girişlerden değil stadyumla ilgili kişiler tarafından taşınmış olma ihtimalinin değerlendirildiğini söyledi. Papatheodoru Dün yaşananlardan sonra maçın başlamamasını önerdik ve bu kararın doğru olduğunu düşünüyoruz, çünkü bizim için vatandaşların güvenliği önceliklidir’ dedi ve polisin dün yeterli tepki verdiğine inandığını ifade etti. Emniyet Müdürü ayrıca, "Stadyumlardaki şiddetle mücadeleden sorumlu tek otorite Polis değil. Bir takımın geçmişte yaptığı gibi taraftarlarını kontrol etmek istemeyen başka kurumlar da var" dedi. Son olarak istifa etme olasılığı hakkındaki soruya yanıt veren Papatheodoru, istifa konusunu değerlendirmediğini belirtti. Emniyet Müdürü, "Devletin bize emrettiği yerde buradayız" dedi.

Son Güncelleme: 25 Ocak 2024 - 16:00

Son Haberler

27 Şubat
basın özetleri 27/02/24
15:05
26 Şubat
Brüksel'deki çiftçiler, Avrupa Birliği tarım bakanları toplantısı nedeniyle dinamik protesto düzenliyor.
14:45
Ulusal muhafız ordusu askeri Thanasis Nikolau'nun, ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada önemli gelişmeler yaşanıyor.
14:41
Turizm Müsteşarı: İsrail'deki durum nedeniyle Kıbrıs’a gelen turist sayısında önemli bir düşüş bekleniyor.
14:33
Maliye Bakanı: Cumhurbaşkanı'nın birkaç gün önce açıkladığı destek önlemleri paketi cömert ve dengeli
14:24
İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella bugün öğleden sonra Kıbrıs'a 2 günlük resmi ziyaret gerçekleştiriyor.
14:23
İçişleri bakanı, Topluluklar Birliği'nin temsilcisiyle Yerel Yönetim reformunun uygulanma süreci hakkında görüştü.
14:21
Guterres: İsrail'in Refah'ta planladığı operasyon, Gazze Şeridi'ndeki insani yardım programlarının sonunu getirecek
14:18
Fransa Cumhurbaşkanı, diğer ülkelerin liderleriyle Ukrayna'ya destek amaçlı bir toplantı düzenleniyor.
14:15
basın özetleri 26.02.24
13:59
25 Şubat
Hristodulidis: 'Cuellar'ın Türkiye'de Cumhurbaşkanı düzeyinde temaslarda bulunmasını ümit ediyoruz’
16:02
Mitsotakis: 9 Akdeniz ülkesi, AB'nin Ortak Tarım Politikasında değişiklik yapılmasını talep edecek.
16:01
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.