Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile New York Başpiskoposluğu bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile New York Başpiskoposluğu bir araya geldi. Elpidoforos, "Kıbrıs'ın acısı tüm Helenizmin acısıdır" dedi. Amerika Başpiskoposu, Cumhurbaşkanı Hristodulidis'i dinamik ve karizmatik bir lider olarak nitelendirerek, Kıbrıs Helenizminin umutlarının kendisine odaklandığını kaydetti. Cumhurbaşkanı, Hristodulidis, Yurt Dışında yaşayan Kıbrıslıların bağlantı halkası olan ve Türk işgaline son verilmesi ve Kıbrıs'ın yeniden birleştirilmesi çabasında güven duyulan Amerika Başpiskoposluğu’nun, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde oynadığı ebedi role övgüde bulundu. Ayrıca Kıbrıs'taki mevcut durumun Kıbrıs sorununa çözüm olamayacağını da kaydetti. Elpidoforos, Kıbrıs sorununu "Avrupa ve uluslararası düzeyde günlük riskler oluşturan bir durum" olarak niteleyerek, uluslararası toplumun ve belirleyici rol oynayan ABD'nin yardımıyla çözüm vaktinin gerçekleşmesini umduğunu ifade etti.

Son Güncelleme: 21 Eylül 2023 - 12:16

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.