Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile New York Başpiskoposluğu bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile New York Başpiskoposluğu bir araya geldi. Elpidoforos, "Kıbrıs'ın acısı tüm Helenizmin acısıdır" dedi. Amerika Başpiskoposu, Cumhurbaşkanı Hristodulidis'i dinamik ve karizmatik bir lider olarak nitelendirerek, Kıbrıs Helenizminin umutlarının kendisine odaklandığını kaydetti. Cumhurbaşkanı, Hristodulidis, Yurt Dışında yaşayan Kıbrıslıların bağlantı halkası olan ve Türk işgaline son verilmesi ve Kıbrıs'ın yeniden birleştirilmesi çabasında güven duyulan Amerika Başpiskoposluğu’nun, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde oynadığı ebedi role övgüde bulundu. Ayrıca Kıbrıs'taki mevcut durumun Kıbrıs sorununa çözüm olamayacağını da kaydetti. Elpidoforos, Kıbrıs sorununu "Avrupa ve uluslararası düzeyde günlük riskler oluşturan bir durum" olarak niteleyerek, uluslararası toplumun ve belirleyici rol oynayan ABD'nin yardımıyla çözüm vaktinin gerçekleşmesini umduğunu ifade etti.

Son Güncelleme: 21 Eylül 2023 - 12:16

Son Haberler

20 Haziran
AB.Nasrallah'ın kışkırtıcı açıklamalarının ardından Kıbrıs Cumhuriyeti'ne güçlü desteğini açıkladı.
17:06
Hükümet Sözcüsü: Kıbrıs'ın herhangi bir savaşa ve çatışmaya dahil olmadığını ve olmayacağını açıkladı.
16:09
İsrail silahlı kuvvetleri sözcüsü: Hamas ortadan kaldırılamaz
16:04
Cumhurbaşkanı ile Kıbrıs Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı, yenilenebilir enerjiye geçiş konusunu görüştü.
14:31
İsrail-Lübnan sınırında Hizbullah ile ordu arasında çatışmalar artıyor.
14:29
Meteoroloji Dairesi, çok yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
14:18
Hristodulidis, Yunanistan Dışişleri Bakanı ile Kıbrıs sorunundaki gelişmeler hakkında görüştü.
14:05
Basın Özetleri 20.06.2024
13:55
19 Haziran
Grup aşamasının ilk turu tamamlandı
15:00
Birleşik Krallık'ta yeni anket İşçi Partisi'nin büyük zaferini gösteriyor
14:54
Bu yılki Hac sırasında sıcaklığa bağlı en az 550 hayatını kaybetti
14:52
Hafta sonuna kadar Gazze'deki iskele yeniden açılmış olacak
14:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.