Türkiye ve Suriye'de 11,000'den fazla can kaybı, on binlerce yaralı

Türkiye ve Suriye, yıkıcı depremin ardından hala dramatik saatler yaşıyor. Son verilere göre, iki ülkedeki can kaybı 11 bin’i geçerken, on binlerce kişi ise yaralandı.

Son tahminler ise 20 bin’e yakın can kaybından bahsederken, kurtarma ekipleri, sürekli artçı sarsıntılar ve kötü hava koşulları altında hayatta kalanları bulmak için savaş veriyor.

Kurtarma ekibi personeli, çöken binalarda mahsur kalanlar ve hayatta kalanları bulmak için kelimenin tam anlamıyla molozları eşelerken, bölgede etkili olan yağmur ve kar yağışı nedeniyle koşullar giderek sertleşiyor.

Sürekli şekilde yaşanan artçı sarsıntılar kurtarma çalışmalarını daha da tehlikeli hale getirirken, şuana kadar 8 bin kişi enkazlardan sağ sağlim çıkarıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin vurduğu 10 ilde üç aylık olağanüstü hal ilan ederken, ülkesi tarihindeki en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Son Güncelleme: 08 Şubat 2023 - 13:46

Son Haberler

17 Haziran
basın özetleri 17.06.24
13:29
EURO 2024 devam ediyor
12:28
Tel Aviv: Hizbullah'ın saldırganlığı bölgeyi daha büyük bir gerilimin eşiğine getiriyor
12:26
Biden, Gazze için ateşkes planını savundu
12:22
Maliye Bakanlığı piyasalara bir çıkış yapmayı düşünüyor
12:21
Keravnos, bir dizi toplantı için Lüksemburg'a gidiyor
12:18
Cumhurbaşkanı Hristodoulidis, Avrupa Konseyi için Brüksel'de
12:17
43 yaşındaki bisikletçi parkta bisiklet sürerken hayatını kaybetti
12:15
Elektrik Kurumu'nun yangınlarla ilgili resmi pozisyonu
12:12
Farmaka'daki yangın Elektrik Kurumu altyapısından kaynaklandı
12:10
Kombos ve Blinken arasında önemli toplantı
12:08
16 Haziran
Mahera Ormanı'nı tehdit eden büyük yangının bir trafoda meydana gelen kısa devreden kaynaklandığı tespit edildi.
16:53
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.