Chris Van Hollen: "Vefasız müttefik" Ankara

Demokrat Senatör Chris Van Hollen, Beyaz Saray ve Senato'nun; İsveç ve Finlandiya NATO'ya katılmadan Amerikan yapımı F-16 savaş uçaklarının Türkiye'ye verilmemesi konusunda hemfikir olduğunu söyledi.

Ankara'yı, geliştirilmiş ve yeni Amerikan savaş uçaklarıyla ödüllendirilmeyi hak etmeyen "vefasız bir müttefik" olarak nitelendiren senatör, daha önce açıklandığı gibi, İsveç ve Finlandiya NATO’ya katılmadan Türkiye'ye F-16 satışına izin verecek "hiçbir senaryo" olmadığını vurguladı.

Chris Van Hollen, Senato'nun çoğunluğunun bu tutumu benimsediğini savunurken, Beyaz Saray'ın da aynı görüşü sürdürdüğünü vurguladı. Demokrat senatör, ABD Başkanı Joe Biden’ın Kongre'de olası bir vetoyu geçersiz kılma yeteneğine sahip olduğunu kabul ederek, mevcut koşullar altında Beyaz Saray'ın F-16'lar için kongre üyelerine resmi bir talep iletmeyeceğini tahmin ettiğini söyledi.

Senatör son olarak, iki İskandinav devletinin NATO’ya katılım yolunun kapatmaya devam etmesi ve/veya Suriye'ye yeni bir işgal gerçekleştirmesi durumunda; Amerika Birleşik Devletleri'nin, Avrupa Birliği ile birlikte Türkiye'ye yeni yaptırımlar getirmeyi düşünmesi gerektiğini belirtti.

Son Güncelleme: 01 Şubat 2023 - 09:28

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.