Enerji Bakanı, Afrodit'in işletilmesinde altın oranın bulunacağına inanıyor

Enerji Bakanı Yorgos Papanastasiou, "Afrodit" sahasının geliştirilmesi için Kıbrıs Cumhuriyeti ve Chevron petrol şirketinin çıkarına olacak şekilde altın oranın bulunacağına inandığını ifade etti.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’na konuşan Papanastasiou, ABD'li petrol şirketinin nihai açıklamasının uzatılması talebine yanıtın akşam gönderildiğini ve resmi bir yanıt gelene kadar başka bir açıklama yapmanın doğru olmadığını söyledi.

Enerji Bakanı, Kıbrıs Elektrik Kurumu'nda yaşanan soruna da değinerek, yarın Yönetim Kurulu ve kurumda örgütlü sendikalarıyla yapacağı toplantıda modernizasyon gibi acil sorunlara çözüm bulunmasını umduğunu vurguladı.

Papanastasiou; Dikelya Elektrik Santrali’nin yeşil enerji üretimi, personel yeterliliği ve doğalgazla üretime yönlendirilmesi ve önümüzdeki yılın başından itibaren yürürlüğe girecek olan "Herkes için Fotovoltaik" planının bu hafta sunulacağını da duyurdu.

Son Güncelleme: 06 Kasım 2023 - 16:17

Son Haberler

24 Haziran
basın özetleri 24.06.24
12:51
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Dendias: Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde sayfa değişikliği için Ankara'nın cesur bir tutuma ihtiyacı var.
16:49
Dışişleri Bakanı: Kıbrıs ile ABD arasında Stratejik Diyaloğun kurumsallaştırılması bir "referans noktasıdır"
14:34
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.