Cumhurbaşkanı: Kıbrıs Cumhuriyeri, Gazze'ye insani yardımın kesintisiz olarak sağlanması konusunda çalışıyor

Cumhurbaşkanı Hristodulidis, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Avrupa Birliği’nin Gazze'ye komşu olan üyesi olduğu göz önünde bulundurarak, olasılıkları çerçevesinde, Gazze'ye insani yardımın kesintisiz olarak sağlanması konusunda çalıştığını açıkladı. Hem Fransa Cumhurbaşkanı’nın hem de Avrupa Komisyonu başkanının Kıbrıs'ın önerisini benimsemesinin önemli olduğunu ekledi. Hristodulidis "Ayrıntılı konuların bir kısmının çözülmesi üzerinde çalışıyoruz" dedi ve mevcut verilere göre krizin uzun süre devam edeceğine işaret etti. Aynı zamanda, hükümetin bu öneriyi her an ve koşullar izin verir vermez uygulamaya hazır olduğunu yeniden dile getirdi. Önümüzdeki birkaç saat içinde Kıbrıs'ta bu konuyla ilgili telefon görüşmeleri ve toplantıların da yapılacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı, Türk tarafının Julie Bisiopp'un Kıbrıs sorununa özel temsilci olarak atanmasını reddetmesinin ardından konuyla ilgili soruya yanıt vererek, Birleşmiş Milletler'in cevabına atıfta bulundu ve söz konusu şahsın atanmasının halen devam ettiğini söyledi.

Son Güncelleme: 05 Kasım 2023 - 14:27

Son Haberler

24 Haziran
EURO 2024'de Almanya ve İsviçre son 16 turunda
11:07
Dışişleri Bakanı ile Tarım Bakanı Lüksemburg'da konseylere katılıyor
11:04
Macron istifa etmeyecek
11:02
Mekke'de sıcak hava dalgası nedeniyle can kayıpları artmaya devam ediyor
11:01
ABD: Daha geniş bir çatışma riski var
10:59
Netanyahu: Hamas ile şiddetli çatışmalar sona eriyor
10:58
Dağıstan'da terör saldırılarısı
10:55
23 Haziran
Polis görev başında olan bir polis memuruna yönelik cinayete teşebbüs ve kasten zarar verme olayını inceliyor.
16:54
Manchester Havalimanı'nda elektrik kesintisinden dolayı Kıbrıs'a giden 3 uçuş da etkilendi.
16:51
Dendias: Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde sayfa değişikliği için Ankara'nın cesur bir tutuma ihtiyacı var.
16:49
Dışişleri Bakanı: Kıbrıs ile ABD arasında Stratejik Diyaloğun kurumsallaştırılması bir "referans noktasıdır"
14:34
Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos, AB Dışişleri Konseyi'ne katılmak üzere bugün Lüksemburg'a gidiyor.
14:05
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.