İsrail, Gazze'yle ilgili açıklamalarından dolayı Belçika ve İspanya büyükelçilerine "sert bir kınama" verdi.

Belçika ve İspanya başbakanlarının Mısır’da yaptığı açıklamada, Gazze'deki yıkımı kınayarak, İsrail hükümetine Filistin devletini tanıma çağrısında bulunmasından kısa bir süre sonra İsrail, Belçika ve İspanya büyükelçilerine "sert bir kınama" verdi. İsrail dışişleri bakanı Eli Cohen, Belçika ve İspanya liderlerinin teröre destek verdiklerini gösterdiklerini ileri sürdü. İsrail Başbakanı yaptığı açıklamada iki mevkidaşının tutumlarını şiddetle kınadı. Kendilerini, İsrailli sivillerin katledilmesi ve Filistinlilerin canlı kalkan olarak kullanılması gibi insanlığa karşı işlenen suçlardan Hamas'ı tam olarak sorumlu tutmamakla suçladı. Buna tepki gösteren İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Alvarez, İsrail büyükelçisine, İsrail hükümetinin "kabul edilemez ve asılsız" olarak nitelendirdiği suçlamaları açıklaması çağrısında bulundu. Belçika başbakanı ise, dün Mısır'dan yaptığı açıklamada, İsrail'in Hamas'ın saldırısına yönelik tepkisinin uluslararası insancıl hukuka uygun şekilde verilmesi gerektiğini ifade etti. Gazze Sağlık Bakanlığı'nın son verilerine göre, savaşın başlangıcından bu yana Filistin topraklarında 15 bin kişi hayatını kaybetti; kurbanların 3’te ikisinin kadın ve çocuklardan oluştuğu bildirildi. İsrail 1,200 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaklaşık 200 kaçırıldığını açıkladı.

Son Güncelleme: 25 Kasım 2023 - 10:06

Son Haberler

20 Haziran
AB.Nasrallah'ın kışkırtıcı açıklamalarının ardından Kıbrıs Cumhuriyeti'ne güçlü desteğini açıkladı.
17:06
Hükümet Sözcüsü: Kıbrıs'ın herhangi bir savaşa ve çatışmaya dahil olmadığını ve olmayacağını açıkladı.
16:09
İsrail silahlı kuvvetleri sözcüsü: Hamas ortadan kaldırılamaz
16:04
Cumhurbaşkanı ile Kıbrıs Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı, yenilenebilir enerjiye geçiş konusunu görüştü.
14:31
İsrail-Lübnan sınırında Hizbullah ile ordu arasında çatışmalar artıyor.
14:29
Meteoroloji Dairesi, çok yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
14:18
Hristodulidis, Yunanistan Dışişleri Bakanı ile Kıbrıs sorunundaki gelişmeler hakkında görüştü.
14:05
Basın Özetleri 20.06.2024
13:55
19 Haziran
Grup aşamasının ilk turu tamamlandı
15:00
Birleşik Krallık'ta yeni anket İşçi Partisi'nin büyük zaferini gösteriyor
14:54
Bu yılki Hac sırasında sıcaklığa bağlı en az 550 hayatını kaybetti
14:52
Hafta sonuna kadar Gazze'deki iskele yeniden açılmış olacak
14:51
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.