Papanastasiu, Afrodit sahasının geliştirilmesi için "Chevron" şirketi ile anlaşmaya varılması açısından çok daha iyimser

Enerji Bakanı Yorgos Papanastasiu, Afrodit sahasının geliştirilmesi için "Chevron" şirketi ile anlaşmaya varılması açısından çok daha iyimser olduğunu söyledi. Papanastasiu, kurumumuza yaptığı açıklamada, ilgili taraflar arasında istişarelerin sürdüğünü, olumlu gelişmelerin ortaya çıktığını ve hükümet ile yönetim şirketinin hazır olduğunda duyurulara devam edeceklerini açıkladı. Enerji Bakanı, hükümetin Devletin Doğal Gaz Şirketi'nin yönetim kurulunun istifasını talep ettiğini doğruladı. Hedefin, Defa'nın karşılaştığı zorlukların etkili bir şekilde ele alınabilmesi için konuyla ilgili en uygun kişileri ve uzmanları seçmek olduğunu açıkladı. Aynı zamanda, adımın mevcut yönetim kurulunun yükümlülüklerini yerine getirmediği anlamına gelmediğini de açıkladı. Enerji Bakanı, yeni yönetimin seçilmesi için Danışma Konseyi sürecinde ilgi beyanlarının isteneceğini kaydetti. Aynı zamanda yeni yönetimin Ocak ayının 1'inden itibaren göreve başlayacağını da belirtti.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2023 - 13:42

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.