Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un Berlin'deki görüşmesi çatışmayla başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un Berlin'deki görüşmesi açık çatışmayla başladı. Kurumumuz Almanya muhabirinden alınan bilgilere göre, Almanya Şansölyesi Soltz açıklamasında İsrail'in meşru müdafaa hakkına değindi ve Hamas'ın sivil kayıplara yol açan terör saldırısını ve nereden kaynaklandığından bağımsız olarak antisemitizmi kınadı. Yakın Doğu'daki kriz ve Hamas'ın değerlendirmesi konusunda Türkiye ile ciddi görüş ayrılıklarının olduğunun bir sır olmadığını belirtti. Tayyip Erdoğan ise açıklamasında İsrail'e karşı sözlü saldırılarını yeniden dile getirdi ve Gazze'deki bombalamalarda hayatını kaybeden ve aralarında çocukların da bulunduğu 13 bin kurbanın sorumluluğunun İsrail'e ait olduğunu söyledi. Türkiye'nin tarihsel olarak İsrail'e borçlu olmadığını ve soykırımın yükünü taşımadığını söylemekten çekinmedi. Aynı zamanda Hamas'ın elindeki rehinelerin serbest bırakılmasına katkıda bulunmaya istekli göründü. Erdoğan aynı zamanda İsrail'in Filistinli rehinelerine de değinerek, sorunun çözülebilmesi için ele alınması gereken bir konu olduğunu vurguladı. Erdoğan, Avrupa Birliği-Türkiye mülteci anlaşmasıyla birlikte Gümrük Birliği'nin genişletilmesinin yanı sıra Türk vatandaşlarına yönelik vize serbestliği sağlanması çağrısında bulundu. Eurofighters savaş uçakları konusuna da atıfta bulunarak, savaş uçağı üreten başka ülkelerin de bulunduğunu belirtti.

Son Güncelleme: 18 Kasım 2023 - 12:26

Son Haberler

14 Haziran
basın özetleri 14.06.24
12:51
EURO 2024 heyecanı başlıyor!
11:22
İngiltere'de Başbakan Sunak'ın popülaritesi dibe vurdu
11:20
Yunanistan'da sıcak hava dalgası etkili oluyor
11:18
Rusya'nın mülklerinden Ukrayna'ya 50 milyar dolar
11:16
76 yaşındaki İngiliz evinin bahçesinde ölü bulundu
11:14
Kıbrıs bugün yine yanıyor
11:13
Aşırı sıcaklar nedeniyle okullar saat 10.45 kapandı
11:10
Kundaklamadan söz ediliyor
11:09
Havadan yangın söndürme araçları da harekete geçti
10:06
13 Haziran
Ermenistan'da hükümet karşıtı gösteride şiddet olayları
16:59
Ukrayna'da Rus füze saldırısında 9 kişi hayatını kaybetti, 29 kişi ise yaralandı
16:57
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.