"Pournara" da kapasitenin kademeli olarak arttırılmasına yönelik talimatlar

İsrail ve Hamas arasındaki savaşın gölgesinde İçişleri Bakanı Konstantinos Ioannou tarafından bugün sabah saat 20:30'da göç konusuyla ilgili bir toplantı düzenlendi.

Bakanlığın ilgili tüm birimleri, daha fazla koordinasyon ve artan göç akışının yönetilmesi açısından hazırlık düzeyinin değerlendirilmesi için toplantıya katıldı.

Lefkoşa, Orta Doğu'daki savaş nedeniyle adaya yönelik göç akışının daha da artması durumunda ilgili Avrupa Birliği mekanizmasından ekipman talebinde bulunarak "Navigator" planını çoktan devreye soktu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, diğer şeylerin yanı sıra çadır ve diğer ekipmanların da talep edildiği belirtildi.

Bu aşamada, 500 kişinin daha barındırılabileceği "Pournara" Göçmen Merkezi'ndeki alanların ve alternatif olarak 130 kişinin barındırılabileceği "Lakes"deki alanın kullanıldığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde diplomatik kaynaklar, yalnızca Lübnan'da çifte vatandaşlığa sahip 100 binden fazla kişi bulunduğunu ve bu kişilerin ülkelerinin İsrail-Hamas savaşına dahil olması halinde Kıbrıs üzerinden çıkış yolu arayacaklarını açıklamıştı.

Son Güncelleme: 30 Ekim 2023 - 16:16

Son Haberler

18 Temmuz
Basın Özetleri 18.07.2024
13:12
Metsola: "AB üyesi olan Kıbrıs'ın bölünme sorunu, Avrupa'nın sorunudur ve bu şekilde ele alınacaktır"
08:46
Von der Leyen'in Avrupa Komisyonu başkanlığına yeniden seçilmesi mümkün ancak kesin değil.
08:43
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a Covid teşhisi konuldu.
08:41
Meteoroloji Dairesi aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınladı.
08:36
Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı'nı Putin ile yaptığı görüşme nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.
08:33
17 Temmuz
Umman'da terör saldırısı meydana geldi
16:52
Bakanlar dağlık bölgelerde yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya odaklandı
16:50
Bakanlar Kurulu, eski binaların yıkımı için teşvikler sağlamaya yönelik bir planı onayladı
16:48
Savunma Bakanı: Mari'de deniz üssü kurulmasına öncelik verilecek
16:46
Metzola: Kıbrıs'ın karşı karşıya olduğu zorluklar tüm Avrupa'yı ilgilendiriyor
16:45
Basın Özetleri 17.07.2024
13:43
Tüm haberler

Video on Demand

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.